http://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2023/11/DĘBICA.png

KURS DLA ZAAWANSOWANYCH

Przygotowujący od Szkół i Uczelni ARTYSTYCZNYCH

Kurs dla ZAAWANSOWANYCH/ Przygotowujący do Szkół i Uczelni ARTYSTYCZNYCH rozpoczyna się we wrześniu i trwa do końca czerwca. Podczas trwania kursu, każdy kursant będzie miał możliwość doskonalenia swojego warsztatu artystycznego pod okiem profesjonalnych artystów. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych, którzy kontynuują naukę w naszej pracowni, lub biegle posługują się takimi zagadnieniami rysunkowymi jak:  kompozycja, perspektywa, proporcje ciała człowieka. W trakcie kursu dla ZAAWANSOWANYCH/ PRZYGOTOWAWCZEGO kursanci mają możliwość poszukiwania i eksperymentowania za pomocą różnych środków wyrazu w sztuce.

ZAJĘCIA Z RYSUNKU I MALARSTWA
  • Ćwiczenia rysunkowe w oparciu o martwą naturę
  • Zajęcia z anatomii – poznanie budowy człowieka
  • Ćwiczenia malarskie- malarstwo akrylowe i olejne
  • Martwa natura oraz studium postaci
  • Kolaż jako forma poszukiwania kompozycji
  • Ćwiczenia z wyobraźni- własne pomysły kompozycyjne
  • Tusz, węgiel, sepia- inne środki wyrazu w rysunku
  • Model, Model, Model
DLA KOGO ?
Kurs skierowany jest dla osób posiadających podstawy rysunkowe i malarskie. Ten rodzaj zajęć świetnie sprawdza się również jako Kurs PRZYGOTOWAWCZY dla wszystkich osób, które swoją dalszą edukację wiążą z artystycznymi uczelniami wyższymi, ASP, Wydziałami Sztuki lub liceami plastycznymi. Jest to opcja dla osób chcących skompletować swoją "Teczkę" artystyczną.
OTWARTA PRACOWNIA
Jest to czas w którym nasi kursanci mogą nieodpłatnie korzystać z pracowni pod okiem opiekuna zajęć i kontynuować swoje prace lub realizować nowe pomysły Zajęcia w ramach “otwartej pracowni” odbywają się w wybrane CZWARTKI w godzinach 18:30- 20:30. Przed przybyciem należy jedynie poinformować osoby prowadzące o zamiarze uczestniczenia w otwartej pracowni w wybranym terminie.
KRÓTKO O ZAJĘCIACH
Kurs rysunku odbywa się cyklicznie raz w tygodniu- 2 godziny. W trakcie zajęć, kursanci mają do dyspozycji wszystkie materiały potrzebne do pracy twórczej. Prowadzimy zajęcia w małych grupach kilku osobowych, dzięki czemu każdy nasz kursant ma zapewniony maksymalny komfort pracy. Przed każdymi zajęciami prowadzimy krótki wykład omawiający danego artystę, epokę czy styl w sztuce.

Sprawdź cennik