http://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2023/11/DĘBICA.png

Dowiedz się czegoś więcejO nas- Studio artystyczne START

Wszystkie nasze Kursy rysunku u malarstwa  w roku szkolnym i zajęcia sezonowe odbywają się  w Dębicy, ul. Strażacka 24

Nasze pracownie

Studio Artystyczne START powstało w Rzeszowie w 2019 roku gdzie prowadzone są Kursy Rysunki i Malarstwa oraz zajęcia ze Sztuki Cyfrowej. od 2023 roku otwieramy naszą pracownię artystyczną również w Dębicy. Prowadzimy Kursy z myślą o osobach zaczynających przygodę ze sztuką, bądź pragnących poszerzyć swoje umiejętności artystyczne. Naszą kadrę tworzą profesjonalni artyści a zarazem pedagodzy, gwarantuje to doskonałe przygotowanie zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Główną ideą warsztatów jest kształtowanie wrażliwości artystycznej i doskonalenie umiejętności przekazywania swoich przeżyć, odczuć i nastrojów poprzez sztuki wizualne.
http://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2019/03/info_01.png

Kurs Rysunku i Malarstwa

Prowadzimy zajęcia w niewielkich 12 osobowych grupach, dzięki czemu nasi kursanci mają zapewniony odpowiedni komfort i ilość miejsca potrzebnego do pracy przy sztaludze. Kursanci mają okazję poznać różne techniki rysunku i malarstwa oraz samemu przekonać się jakie możliwości daje ołówek, węgiel, pastel, tusz a także akwarela, farby olejne, czy akrylowe. Tematem dominującym jest martwa natura, studium postaci, anatomia człowieka i szkieletu, pejzaż czy kolaż oraz kreatywne zajęcia dla najmłodszych.
http://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2023/03/step111.png

Nasze Kursy

Kursy skierowane są w równym stopniu dla osób zaczynających przygodę ze sztuką i dla chcących poszerzyć swoje umiejętności twórcze. Prowadzimy zajęcia w 5 grupach wiekowych: Dzieci I (8-10 lat), Dzieci II (10-13 lat), Młodzież I (13-15 lat), Młodzież II i Dorośli (15 lat +), Grupa Młodzież i Dorośli Zaawansowana/ Kurs Przygotowujący do szkół i uczelni artystycznych (15 lat +)
http://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2022/07/step33.png

Nasza kadra

Naszą kadrę tworzą profesjonalni artyści a zarazem pedagodzy, gwarantuje to doskonałe przygotowanie dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Doświadczenie jakie zdobywamy z każdym rokiem prowadzenia zajęć w naszej pracowni przekłada się na bardzo urozmaiconą tematykę zajęć oraz duże zainteresowanie naszymi kursami.
http://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2022/07/izaswirkk_preview_rev_1-320x320.png

Izabela Świrk

Od 2019 roku współzałożycielka Studia artystycznego START w Rzeszowie oraz od 2023 w Dębicy. Prowadzi zajęcia z Rysunku i Malarstwa sztalugowego w grupach Dzieci i Młodzieży.
Wykształcenie

Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek Malarstwa, dyplom obroniła w pracowni Malarstwa Monumentalnego prof. Zw. Tadeusza Boruty.  Posiada wykształcenie pedagogiczne w zakresie nauczania przedmiotu plastyki (Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi).

Twórczość

Interesuje się różnymi formami sztuki wizualnej, uprawia malarstwo olejne, akrylowe, rysunek oraz maluje na tkaninie. W jej twórczości najistotniejszą rolę odgrywa postać. Uczestniczka wielu wystaw artystycznych.

Tematyka zajęć

Swoje zajęcia staram się prowadzić w sposób kreatywny wprowadzając kursantów w podstawową wiedzę na temat sztuki a zarazem pozwalając najmłodszym ćwiczyć swoją wyobraźnię. Przedstawiając w trakcie zajęć prezentacje multimedialne kursanci mają możliwość poznania podstaw historii sztuki, różne techniki i style artystyczne. Grupy młodzieżowe wykonują swoje rysunki i obrazy z natury. Na zajęciach ćwiczą głównie martwą naturę oraz studium i anatomię postaci- dzięki czemu mając opanowane podstawy mogą płynnie przejść do grup starszych i zaawansowanych.

http://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2022/07/DSC00124_preview_rev_12-320x320.png

Wojciech Kornacki

Od 2019 roku współzałożyciel Studia artystycznego START w Rzeszowie oraz od 2023 w Dębicy. Prowadzi zajęcia z Rysunku i Malarstwa sztalugowego w grupach starszej Młodzieży i Dorosłych.
Wykształcenie

Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek Malarstwa, Dyplom z Malarstwa obroniony w 2016 r. w Pracowni Form Otwartych prof. zw. Stanisława Białogłowicza. Uczestnik wystaw renomowanych galeriach w kraju oraz konkursów malarskich.

Twórczość

W swojej twórczości posługuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem i formami przestrzennymi. Tematem przewodnim prac są figuracje ukazujące relacje międzyludzkie. Obrazy niekiedy stanowią uproszczoną formę malarską bardzo bliską abstrakcji. W twórczości istotnym dla niego jest gest, kolor, plama jako ślad narzędzia, ekspresja jako intuicja twórcza.

Tematyka zajęć

Organizując zróżnicowane ćwiczenia rysunkowe I malarskie oraz prezentując krótkie biografię wybranych artystów staram się uświadomić kursantów o różnorodności form wyrazu artystycznego i roli jaką odgrywa indywidualność własnego stylu w sztuce.

opinie naszych kursantów O NAS