Dowiedz się czegoś więcejO nas- Studio artystyczne START

Wszystkie nasze Kursy w roku szkolnym i zajęcia sezonowe odbywają się  w Rzeszowie ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 28D

Nasze pracownie

Prowadzimy zajęcia w niewielkich 12 osobowych grupach, dzięki czemu nasi kursanci mają zapewniony odpowiedni komfort i ilość miejsca potrzebnego do pracy przy sztaludze. Kursanci mają okazję poznać różne techniki rysunku i malarstwa oraz samemu przekonać się jakie możliwości daje ołówek, węgiel, pastel, tusz a także akwarela, farby olejne, czy akrylowe. Tematem dominującym jest martwa natura, studium postaci, anatomia człowieka i szkieletu, pejzaż czy kolaż oraz kreatywne zajęcia dla najmłodszych. Uczestnicy kursu mają do dyspozycji 2 sale rysunkowo- malarskie oraz 1 pracownię dostosowaną do prowadzenia zajęć ze Sztuki Cyfrowej.
http://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2023/03/step111.png

Nasze Kursy

Studio Artystyczne START prowadzi kursy z Rysunku i Malarstwa od 2019 roku. Kursy skierowane są w równym stopniu dla osób zaczynających przygodę ze sztuką i dla chcących poszerzyć swoje umiejętności twórcze. Prowadzimy zajęcia w 5 grupach wiekowych: Dzieci I (8-10 lat), Dzieci II (10-13 lat), Młodzież I (13-15 lat), Młodzież II i Dorośli (15 lat +), Grupa Młodzież i Dorośli Zaawansowana/ Kurs Przygotowujący do szkół i uczelni artystycznych (15 lat +) W odpowiedzi na liczne zapytania ze strony kursantów od 2022 roku otworzyliśmy nową grupę Sztuka Cyfrowa- Procreate i Photoshop.
http://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2022/07/step33.png

Nasza kadra

Naszą kadrę tworzą profesjonalni artyści a zarazem pedagodzy, gwarantuje to doskonałe przygotowanie dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Doświadczenie jakie zdobywamy z każdym rokiem prowadzenia zajęć w naszej pracowni przekłada się na bardzo urozmaiconą tematykę zajęć oraz duże zainteresowanie naszymi kursami.
http://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2022/07/izaswirkk_preview_rev_1-320x320.png

Izabela Świrk

Od 2019 roku współzałożycielka Studia artystycznego START. Prowadzi zajęcia z Rysunku i Malarstwa sztalugowego w grupach Dzieci i Młodzieży w pracowni w Rzeszowie oraz w Dębicy
Wykształcenie

Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek Malarstwa, dyplom obroniła w pracowni Malarstwa Monumentalnego prof. Zw. Tadeusza Boruty.  Posiada wykształcenie pedagogiczne w zakresie nauczania przedmiotu plastyki (Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi).

Twórczość

Interesuje się różnymi formami sztuki wizualnej, uprawia malarstwo olejne, akrylowe, rysunek oraz maluje na tkaninie. W jej twórczości najistotniejszą rolę odgrywa postać. Uczestniczka wielu wystaw artystycznych.

Tematyka zajęć

Swoje zajęcia staram się prowadzić w sposób kreatywny wprowadzając kursantów w podstawową wiedzę na temat sztuki a zarazem pozwalając najmłodszym ćwiczyć swoją wyobraźnię. Przedstawiając w trakcie zajęć prezentacje multimedialne kursanci mają możliwość poznania podstaw historii sztuki, różne techniki i style artystyczne. Grupy młodzieżowe wykonują swoje rysunki i obrazy z natury. Na zajęciach ćwiczą głównie martwą naturę oraz studium i anatomię postaci- dzięki czemu mając opanowane podstawy mogą płynnie przejść do grup starszych i zaawansowanych.

http://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2022/07/DSC00124_preview_rev_12-320x320.png

Wojciech Kornacki

Od 2019 roku współzałożyciel Studia artystycznego START. Prowadzi zajęcia z Rysunku i Malarstwa sztalugowego w grupach starszej Młodzieży i Dorosłych w pracowni w Rzeszowie oraz w Dębicy
Wykształcenie

Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek Malarstwa, Dyplom z Malarstwa obroniony w 2016 r. w Pracowni Form Otwartych prof. zw. Stanisława Białogłowicza. Uczestnik wystaw renomowanych galeriach w kraju oraz konkursów malarskich.

Twórczość

W swojej twórczości posługuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem i formami przestrzennymi. Tematem przewodnim prac są figuracje ukazujące relacje międzyludzkie. Obrazy niekiedy stanowią uproszczoną formę malarską bardzo bliską abstrakcji. W twórczości istotnym dla niego jest gest, kolor, plama jako ślad narzędzia, ekspresja jako intuicja twórcza.

Tematyka zajęć

Organizując zróżnicowane ćwiczenia rysunkowe I malarskie oraz prezentując krótkie biografię wybranych artystów staram się uświadomić kursantów o różnorodności form wyrazu artystycznego i roli jaką odgrywa indywidualność własnego stylu w sztuce.

http://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2023/10/aska-Burl_preview_rev_1_preview_rev_1-320x320.png

Joanna Burlikowska

Joanna Burlikowska Grafik 3D / Rysownik/ Prowadzi zajęcia z Rysunku i Malarstwa w grupach Dzieci oraz Młodzieży
Wykształcenie

Studentka V Roku Instytutu Sztuk Pięknych (Uniwersytet Rzeszowski) na kierunku Grafika Komputerowa.

Twórczość

Interesuję się rysunkiem, grafiką 3D oraz fotografią portretową. Tematem przewodnim moich prac jest kolor oraz postać. 

Tematyka zajęć

Zajęcia prowadzę w oparciu o różne techniki plastyczne. Poruszam przede wszystkim zagadnienia związane ze światłocieniem, rysunkiem przestrzennym, proporcjami ciała człowieka oraz kompozycją. Za pomocą prezentacji multimedialnych wprowadzam kursantów w świat historii sztuki oraz grafiki. 

http://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_16996573095800011_preview_rev_1-320x320.png

Agnieszka Spryszyńska

Tworzy Rysunek/ Malarstwo/ Formy przestrzenne. Prowadzi zajęcia z Rysunku i Malarstwa sztalugowego w grupach Dzieci i Młodzieży.
Wykształcenie

Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek Kształtowanie przestrzeni i design. Dyplom obroniła pod kierunkiem prof. Tadeusza Błońskiego

Twórczość

Interesuję się rysunkiem, malarstwem sztalugowym i ilustracją.
Silną inspiracją jest kultura Łemków i Bojków, co stanowi tło i kontekst tworzonych portretów. Te są bowiem tematem przewodnim.
W swojej twórczości jestem nastawiona głównie na kolor, głębię emocjonalną oraz detal.

Tematyka zajęć

Prowadzę zajęcia w oparciu o wnikliwą obserwację i jej zapis na płaszczyźnie obrazu. Istotne jest dla mnie, by kursanci odwracali się nieco od pasywnego rejestrowania rzeczywistości i zwracali ku widzeniu analitycznemu i refleksyjnemu.
Podchodzę z dużym szacunkiem do indywidualności i kiełkującego stylu kursantów. Dzięki temu dzieci i młodzież poznając tajniki perspektywy, budowania formy i kompozycji, zachowują swobodę w swojej twórczości.

http://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2023/03/Pat_w_profile_pic2-320x320.png

Patrycja Wójcik

2D Artist / Illustrator. Prowadzi zajęcia z ze SZTUKI CYFROWEJ Procreate i Photoshop w grupach wiekowych Dzieci, Młodzieży i Dorosłych.
Wykształcenie

Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Grafika. Wykształcenie wyższe magisterskie. Obroniła dyplom z druku wklęsłego w Pracowni Grafiki Artystycznej oraz dyplom z pracowni Fotografii.

Twórczość

Jako ilustrator i artysta koncepcyjny tworzę swoje prace przy użyciu tabletu graficznego. Często w swojej twórczości wspomagam się tradycyjnymi technikami rysunku czy malarstwa. Główną rolę w moich pracach odgrywają postacie.

Tematyka zajęć

Na zajęciach z użyciem tabletów graficznych staram się organizować różne ćwiczenia i przygotowywać zróżnicowane tematy. Oprócz nauki rysowania i malowania przy użyciu cyfrowych wersji  pędzli, kursanci uczą się poszczególnych funkcji i narzędzi pomocnych w trakcie tworzenia, jakie oferują programy graficzne.

opinie naszych kursantów O NAS