Dowiedz się czegoś więcejO nas- Studio artystyczne START

Wszystkie nasze Kursy w roku szkolnym i zajęcia sezonowe odbywają się  w Rzeszowie ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 28D

Nasze pracownie

Prowadzimy zajęcia w niewielkich grupach max. do 10 osób dzięki czemu nasi kursanci mają zapewniony odpowiedni komfort i ilość miejsca potrzebnego do pracy przy sztaludze. Kursanci mają okazję poznać różne techniki rysunku i malarstwa oraz samemu przekonać się jakie możliwości daje ołówek, węgiel, pastel, tusz a także akwarela, farby olejne, czy akrylowe. Tematem dominującym jest martwa natura, studium postaci, anatomia człowieka i szkieletu, pejzaż czy kolaż oraz kreatywne zajęcia dla najmłodszych. Uczestnicy kursu mają do dyspozycji 2 sale rysunkowo- malarskie oraz 1 pracownię dostosowaną do prowadzenia zajęć ze Sztuki Cyfrowej.
https://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2023/03/step111.png

Nasze Kursy

Studio Artystyczne START prowadzi kursy z Rysunku i Malarstwa od 2019 roku. Kursy skierowane są w równym stopniu dla osób zaczynających przygodę ze sztuką i dla chcących poszerzyć swoje umiejętności twórcze. Prowadzimy zajęcia w 5 grupach wiekowych: Dzieci I (8-10 lat), Dzieci II (10-13 lat), Młodzież I (13-15 lat), Młodzież II i Dorośli (15 lat +), Grupa Młodzież i Dorośli Zaawansowana/ Kurs Przygotowujący do szkół i uczelni artystycznych (15 lat +) W odpowiedzi na liczne zapytania ze strony kursantów od 2022 roku otworzyliśmy nową grupę Sztuka Cyfrowa- Procreate i Photoshop.
https://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2022/07/step33.png

Nasza kadra

Naszą kadrę tworzą profesjonalni artyści a zarazem pedagodzy, gwarantuje to doskonałe przygotowanie dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Doświadczenie jakie zdobywamy z każdym rokiem prowadzenia zajęć w naszej pracowni przekłada się na bardzo urozmaiconą tematykę zajęć oraz duże zainteresowanie naszymi kursami.
https://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2022/07/izaswirkk_preview_rev_1-320x320.png

Izabela Świrk

Od 2019 roku współzałożycielka Studia artystycznego START w Rzeszowie. Prowadzi zajęcia z Rysunku i Malarstwa sztalugowego w grupach Dzieci i Młodzieży.
Wykształcenie

Urodzona w 1991 r. w Przeworsku. Jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek Malarstwa, dyplom obroniła w pracowni Malarstwa Monumentalnego prof. Zw. Tadeusza Boruty.  Posiada wykształcenie pedagogiczne w zakresie nauczania przedmiotu plastyki (Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi).

Twórczość

Interesuje się różnymi formami sztuki wizualnej, uprawia malarstwo olejne, akrylowe, rysunek oraz maluje na tkaninie. W jej twórczości najistotniejszą rolę odgrywa postać. Uczestniczka wielu wystaw artystycznych.

Tematyka zajęć

Swoje zajęcia staram się prowadzić w sposób kreatywny wprowadzając kursantów w podstawową wiedzę na temat sztuki a zarazem pozwalając najmłodszym ćwiczyć swoją wyobraźnię. Przedstawiając w trakcie zajęć prezentacje multimedialne kursanci mają możliwość poznania podstaw historii sztuki, różne techniki i style artystyczne. Grupy młodzieżowe wykonują swoje rysunki i obrazy z natury. Na zajęciach ćwiczą głównie martwą naturę oraz studium i anatomię postaci- dzięki czemu mając opanowane podstawy mogą płynnie przejść do grup starszych i zaawansowanych.

https://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2022/07/DSC00124_preview_rev_12-320x320.png

Wojciech Kornacki

Od 2019 roku współzałożyciel Studia artystycznego START w Rzeszowie. Prowadzi zajęcia z Rysunku i Malarstwa sztalugowego w grupach starszej Młodzieży i Dorosłych.
Wykształcenie

Urodzony w 1992 r. w Nisku. Jest absolwentem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek Malarstwa, Dyplom z Malarstwa obroniony w 2019 r. w Pracowni Form Otwartych prof. zw. Stanisława Białogłowicza. Uczestnik wystaw renomowanych galeriach w kraju oraz konkursów malarskich.

Twórczość

W swojej twórczości posługuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem i formami przestrzennymi. Tematem przewodnim prac są figuracje ukazujące relacje międzyludzkie. Obrazy niekiedy stanowią uproszczoną formę malarską bardzo bliską abstrakcji. W twórczości istotnym dla niego jest gest, kolor, plama jako ślad narzędzia, ekspresja jako intuicja twórcza.

Tematyka zajęć

Organizując zróżnicowane ćwiczenia rysunkowe I malarskie oraz prezentując krótkie biografię wybranych artystów staram się uświadomić kursantów o różnorodności form wyrazu artystycznego i roli jaką odgrywa indywidualność własnego stylu w sztuce.

https://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2023/03/mart_preview_rev_1234-320x320.png

Martyna Prychyk

Prowadzi zajęcia z Rysunku i Malarstwa sztalugowego w grupach Dzieci i Młodzieży. Specjalizuje się w Rysunku architektonicznym we wszystkich grupach wiekowych.
Wykształcenie

Jest absolwentką wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Rzeszowskiej

Twórczość

Z wykształcenia jestem architektem, dlatego to właśnie architektura jest głównym tematem moich prac. Od kilku lat pracuję jako instruktor rysunku architektonicznego, ale w ostatnim czasie staram się rozwijać pod kątem malarstwa i różnych technik plastycznych oraz graficznych.

Tematyka zajęć

Podczas zajęć stawiam na kreatywność i łączenie ze sobą różnych technik rysunkowo-malarskich. Poprzez zróżnicowaną tematykę zajęć staram się rozwinąć wyobraźnię kursantów, która jest bardzo potrzebna w każdej dziedzinie sztuki. Przedstawiając w trakcie zajęć prezentacje multimedialne kursanci mają możliwość poznania podstaw historii sztuki, różne techniki i style artystyczne. 

https://www.studio-start.pl/wp-content/uploads/2023/03/Pat_w_profile_pic2-320x320.png

Patrycja Wójcik

2D Artist / Illustrator. Prowadzi zajęcia z ze SZTUKI CYFROWEJ Procreate i Photoshop w grupach wiekowych Dzieci, Młodzieży i Dorosłych.
Wykształcenie

Urodzona w roku 1991 w Atenach. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Grafika. Wykształcenie wyższe magisterskie. Obroniła dyplom z druku wklęsłego w Pracowni Grafiki Artystycznej oraz dyplom z pracowni Fotografii.

Twórczość

Jako ilustrator i artysta koncepcyjny tworzę swoje prace przy użyciu tabletu graficznego. Często w swojej twórczości wspomagam się tradycyjnymi technikami rysunku czy malarstwa. Główną rolę w moich pracach odgrywają postacie.

Tematyka zajęć

Na zajęciach z użyciem tabletów graficznych staram się organizować różne ćwiczenia i przygotowywać zróżnicowane tematy. Oprócz nauki rysowania i malowania przy użyciu cyfrowych wersji  pędzli, kursanci uczą się poszczególnych funkcji i narzędzi pomocnych w trakcie tworzenia, jakie oferują programy graficzne.

opinie naszych kursantów O NAS