Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Jak się można zapisać na zajęcia ?

Zapisy na wszystkie kursy odbywają się przez Formularz zgłoszeniowy znajdujący się w zakładce ZAPISZ SIĘ na górze strony lub telefonicznie pod podane wyżej nr. telefonów.

Ile trwają zajęcia z Rysunku ?

Czas trwania zajęć zależny jest od grupy wiekowej kursanta. im starsza grupa to czas zajęć wydłuża się i tak: Dzieci I- 1 godzina, Dzieci II- 1,5 godziny, Młodzież I- 2 godziny, Młodzież II i Dorośli- 3 godziny. 

Ile czasu trwa cały Kurs Rysunku i Malarstwa ?

Cały Kurs trwa 10 miesięcy tak jak rok szkolny rozpoczyna się początkiem września i kończy końcem czerwca wystawą końcowo roczną kursantów i wernisażem ich prac. Przez ten okres kursanci poznają różne techniki rysunku i malarstwa przez serię zróżnicowanych tematycznie ćwiczeń.

Jakie są grupy wiekowe oraz ceny kursów ?

Zajęcia z Rysunku i Malarstwa odbywają się w 5 grupach: Dzieci I (8-10 lat), Dzieci II (10-12 lat), Młodzież I (12- 15 lat), Młodzież II i Dorośli ( + 16 lat ), Kurs przygotowawczy do uczelni artystycznych i szkół plastycznych (+ 16 lat). Cena kursu zależy głównie od wieku Kursanta czyli od liczby godzin zajęć w miesiącu. Szczegółowy cennik zajęć znajduje się w zakładce CENNIK ZAJĘĆ.

Kiedy i gdzie odbywają się warsztaty z rysunku?

Wszystkie nasze zajęcia odbywają się w pracowni w Rzeszowie ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 28D (obok kręgielni Galaktyka). Dzień i godzina zajęć zależy od grupy wiekowej kursanta. Szczegółowy harmonogram podany jest w zakładce HARMONOGRAM ZAJĘĆ.

Nigdy nie byłem/ byłam na żadnych warsztatach, jestem początkującym- czy sobie poradzę?

Oczywiście że TAK ! 🙂 Nasze zajęcia przeznaczone są w równym stopniu dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Doświadczenie podpowiada nam, że początkujący bardzo szybko stają się zaawansowani w Rysunku czy Malarstwie. Wystarczy pasja i dużo zapału do pracy !

Jak liczne są grupy ?

Prowadzimy zajęcia w niewielkich grupach około 12 osób. Dzięki temu jesteśmy w stanie każdemu kursantowi poświęcić odpowiednią ilość czasu.

Moje dziecko nagle zachorowało i nie może przyjść na warsztaty. Czy dostanę zwrot środków, kiedy dziecko będzie nieobecne na zajęciach?

Niestety NIE. Zwrot środków jest możliwy jedynie wtedy, kiedy zajęcia nie odbędą się z winy organizatora czyli naszej pracowni. Zaległe zajęcia kursant może odrobić w dodatkowym terminie podczas zajęć z otwartej pracowni.

A co z materiałami do zajęć ?

Kursanci zapisujący się na nasze Kursy otrzymują od nas ” Pakiet START-owy” , czyli podstawowe narzędzia: szkicownik, ołówki, gumkę piórnik i plecak którymi będzie się posługiwał przez większość zajęć w pracowni. Kiedy ćwiczenie przygotowane na kolejne zajęcia będzie wymagało przyniesienie dodatkowych przyborów jak farb, pasteli itd. to nasi nauczyciele czyli osoby prowadzące zajęcia skontaktują się wcześniej z rodzicami/ kursantami w celu przedstawienia niezbędnych materiałów potrzebnych na kolejne zajęcia. Na pierwsze zajęcia nie trzeba przynosić żadnych materiałów- wszystko zapewniamy na miejscu. 🙂

Czy są zajęcia próbne, bo nie wiem czy dziecku się spodoba ?

Niestety NIE. W naszej pracowni prowadzimy kilkudniowe darmowe DNI OTWARTE końcem sierpnia każdego roku. Wtedy kursanci którzy chcieliby się zapisać na zajęcia z Rysunki  i Malarstwa ale nie wiedzą czy im się spodoba mogą nieodpłatnie skorzystać z Dni otwartych. W trakcie trwania kursu można dołączyć na zasadzie zajęć jednodniowych ( cennik tych zajęć zależy od grupy wiekowej i znajduje się w zakładce CENNIK ZAJĘĆ). Jeżeli kursantowi spodobają się zajęcia i będzie chciał kontynuować naukę i dołączy do grup wtedy będzie go obowiązywała cena miesięczna za zajęcia.