STARTKursy rysunku i malarstwa- czy warto się zapisać ?

6 kwietnia, 2024by admin

Kursy rysunku i malarstwa- czy warto się zapisać ? Jeśli lubisz rysować i malować, chcesz rozwijać swoje umiejętności artystyczne, to zapisanie się na taki kurs może być świetnym pomysłem. Kurs rysunku może pomóc Ci w doskonaleniu technik, poznawaniu nowych stylów i rozwijaniu swojego talentu, zdobyć wiedzę teoretyczną na temat rysunku wzbogacony nierzadko o wiedzę z...


Kursy rysunku i malarstwa- czy warto się zapisać ?

Jeśli lubisz rysować i malować, chcesz rozwijać swoje umiejętności artystyczne, to zapisanie się na taki kurs może być świetnym pomysłem. Kurs rysunku może pomóc Ci w doskonaleniu technik, poznawaniu nowych stylów i rozwijaniu swojego talentu, zdobyć wiedzę teoretyczną na temat rysunku wzbogacony nierzadko o wiedzę z historii sztuki.

Umiejętność prawidłowe rysunku i malowania obrazów różnymi technikami to nie tylko poznanie stylów i rozwiązań technicznych na kartce czy płótnie. Dobry obraz i ciekawy rysunek zawierają w sobie pewną tajemnicę trudną do opisania lub wyuczenia z podręczników. Twórcza czerpie inspiracje z otaczającego świata: oglądając dzieła dawnych mistrzów, wychodząc na wystawy czy wernisaże, rozmawiając o sztuce oraz o problemach technicznych, które napotyka w trakcie procesu tworzenia.
Podczas Kursu Rysunku I Malarstwa zawsze można podzielić się swoimi problemami twórczymi, opowiedzieć o motywacji, inspiracjach oczekując od osoby prowadzącej odpowiedzi ( poza podręcznikowej), ale wynikającej raczej z doświadczenia. Nierzadko bywa również tak, że inni kursanci borykający się z podobnymi zmaganiami są w prosty sposób nam pomóc. Obcowanie w gronie twórców, osób posiadających wspólną pasję do naszej jest czynnikiem motywującym nam do dalszej pracy i doskonalenia umiejętności.

 

GDZIE MOGĘ ZNALEŹĆ ODPOWIEDNIĄ SZKOŁĘ RYSUNKU ?

Aktualnie w Polsce nie brakuje Szkół Rysunku i Malarstwa, którzy w swojej ofercie proponują naukę tych technik artystycznych zarówno podczas głównego kursu w trakcie roku szkolonego, jak i warsztatów cyklicznych. Dodatkowo pracownie te niejednokrotnie podnosząc atrakcyjność oferty wdrażają również zajęcia z Digital Painting, fotografii, wzornictwa czy historii sztuki. Wszystkie te zróżnicowane zajęcia mają na celu przygotowanie uczestników warsztatów w rozwoju kreatywności artystycznej, ale też bardzo często pomagają w przygotowaniu TECZKI NA UCZELNIE ARTYSTYCZNE.

Pracownie i szkoły rysunku znajdują się praktycznie w każdym większym mieście. Szczególnie duży nacisk na rozwój artystyczny dzieci, młodzieży stawiany jest w miastach gdzie funkcjonują Uczelnie Artystyczne lub Architektoniczne.

Nie można jednak zapominać o osobach dorosłych I seniorach, dla których rysunek czy malowanie własnych obrazów jest formą relaksu, samorealizacji ale też miejscem spotkań w gronie znajomych z którymi dzieli się wspólną pasję i zainteresowania.

W Rzeszowie jedną z takich Pracowni rysunku I malarstwa jest Studio artystyczne START.

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ZAPISANIEM SIĘ NA TAKI KURS ?

Przed zapisaniem się na kurs rysunku należy sprawdzić na jaką zdobyta wiedzę czy umiejętności możesz liczyć w danej placówce. Należy pamiętać, że szkoły czy pracownie artystyczne nie uczą tego samego i w taki sam sposób. Miarodajnym wyznacznikiem dla przyszłego kursanta powinny być zatem opinie innych uczestników Kursu rysunku I malarstwa. Zadowolenie z efektów progresu prac, profesjonalność kadry prowadzącej i atmosfera panująca w pracowni to 3 główne wyznacznik dobrej pracowni artystycznej.
Dobrym pomysłem może okazać się również uczestnictwo w darmowej lekcji próbnej lub zajęciach jednorazowych. Są to bardzo często stosowane praktyki wśród kursantów, którzy szukają odpowiedniego miejsca dla siebie aby mogli z powodzeniem rozwijać swoje pasje artystyczne.

Kurs Rysunku i Malarstwa NIE tylko dla profesjonalistów

Czy Kurs Rysunku I Malarstwa przeznaczony jest tylko dla profesjonalistów? OCZYWIŚCIE, ŻE NIE !

Aby rozwijać swoje zainteresowania nigdy nie jest za późno. Bardzo często zdarza się tak, że osoby które lubią rysować, malować, rzeźbić wstydzą się zapisać na odpowiednie warsztaty z obawy, że “Będą tam najgorzej rysować, malować “ z grupy uczestników kurs. W konsekwencji skutkuje to tym, że tworzą w zaciszu własnego mieszkania powielając błędy wynikające z braku świadomości o perspektywie, kompozycji, sposobnie cieniowania, znaczeniu koloru w dziele.
Większość Szkół rysunku prowadzi zajęcia zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych artystów. Poziom trudności wykonywanych ćwiczeń zależy od stopnia zaawansowania kursanta oraz jego świadomości i umiejętności obserwacji przestrzeni oraz komponowania dzieła.

Uczestnictwo w takich warsztatach dla osób, którzy nie mieli nigdy styczności ze sztuką pozwala odkrywać proste sposoby jak za pomocą ołówka na płaskiej kartce papieru przedstawić rysunek aby wydawał się 3D- trójwymiarowy.

Pamiętaj, że regularna praktyka i nauka pod okiem profesjonalistów mogą przynieść Ci wiele korzyści i pomóc w rozwoju Twojego talentu artystycznego.